poniedziałek, 31 maja 2010

Przeprowadzone warsztaty

Działalność Kapelusza Pomysłów:


2014

7 czerwca
Wykład "K-Pop, J-pop i J-Rock. Polscy fani azjatyckiej muzyki" w czasie wydarzenia Samurai no Tensei w Bibliotece Pod Żabką w Gdyni-Chylonii.

25 maja
W ramach festiwalu Made in Azja. Japonia na Wydziale Fiolologicznym Uniwersytetu Gdańskiego:

  • wykłado-warsztat "Warsztat międzykulturowy"
  • prowadzenie oraz koordynacja panelu o japońskiej popkulturze.
  • organizacja wernisażu prac "Made in Poland. Wystawa prac inspirowanych mangą"


kwiecień-czerwiec
Współorganizowanie z Interdyscyplinarnym Kołem Naukowym FSD UG, Pracownią Badań Nad Kulturą Artystyczną Trójmiasta oraz Kołem Naukowym Transatlantyk cyklu wykładów "Doktowykłady, czyli humanistyka oczami młodych naukowców".

16 marca
Warsztaty herstoryczne "Jej opowieść - nasza opowieść. Warsztat herstoryczny (historii kobiet) "  w ramach cyklu spotkań trójmiejskiej Manify.

24 styczeń
Warsztaty w ramach Ferii z Biblioteką w Bibliotece Pod Żabką w Gdyni-Chylonii:

  • podstawowy kurs języka japońskiego
  • Mangowi superbohaterowie 


2013

3 grudnia
Warsztaty "Arabska mozaika – różne oblicza kultury arabskiej " przeprowadzone w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

28 listopad
Warsztaty "Inne jest fajne – trening wrażliwości kulturowej" przeprowadzone w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

26 listopad
Warsztaty "Komunikacja międzykulturowa, czyli jak się dogadać w dalekim kraju" przeprowadzone w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

10 listopad
Warsztaty międzykulturowo-integrujące przeprowadzone w ramach projektu Stowarzyszenia Art-eria oraz Nadbałtyckiego Centrum Kultury "Women for Democratic (R)Evolution".

8 listopad
Organizacja i prowadzenie wernisażu artystki Agnieszki "Teyi" Skulskiej w Bibliotece Pod Żabką - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni Chylonii.

6 listopad
Warsztaty "Prawo do wolności, prawo do wiadomości – prawa człowieka na Świecie" przeprowadzone w ramach 8. Festiwalu Kultur Świata organizowanego przez Nadbałtyckie Centrum Kultury.

18 wrzesień
Organizacja i prowadzenie wernisażu artystki Agnieszki "Teyi" Skulskiej w Projektorni Gdańskiego Archpelagu Kultury w Gdańsku-Brzeźnie.

kwiecień-czerwiec
Prowadzenie ćwiczeń "Zarządzanie stresem" w Wyższej Szkole Finansów i Administracji w Gdyni.

2012

8 grudzień
Warsztaty herstoryczne dla dorosłych "Historia kobiecą spisana ręką" towarzyszące wystawie Sąsiadki-Nachbarinnen. Gdańsk-Berlin w Muzeum Narodowym w Gdańsku (oddział Zielona Brama) we współpracy ze Stowarzyszeniem Arteria.

22 listopada
Autorskie warsztaty przeciwdziałania uzależnienia od alkoholu oraz nikotyny "Anty-alko-niko", przeprowadzone w klasie II D w gdyńskim Gimnazjum numer 11.

20 września
Warsztaty herstoryczne dla młodzieży "W słońcu „jejstorii” - warsztaty genderowe dla młodzieży" we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.

maj/czerwiec
Prowadzenie szkolenia z komunikacji międzykulturowej i komunikacji interpersonalnej dla wolontariuszy miejskich w ramach Wolontariatu Miejskiego Euro 2012 (Fundacja Nasza Przestrzeń, Regionalne Centrum Wolontariatu).

maj

Prowadzenie warsztatów międzykulturowych i akulturacyjnych z elementami treningu integracyjnego w ramach autorskiego projektu BRAMA dla grupy polsko-chińskich studentów na Uniwersytecie Gdańskim.kwiecień
Zaprojektowanie i przeprowadzenie warsztatów antydyskryminacyjnych w Gimnazjum nr 11 w Gdyni.

styczeń
Prowadzenie (wraz z trenerką Małgorzatą Kuszaj) warsztatów międzykulturowych z elementami przeciwdziałania dyskryminacji dla Rady Młodych w Gdańsku.

2011
październik - grudzień
Koordynacja i prowadzenie akcji Dziewczęta i chłopcy. Bez lęku, bez przemocy, bez uprzedzeń na terenie Trójmiasta, z ramienia warszawskiego stowarzyszenia "W Stronę Dziewcząt" w ramach projektu "Flirtowanie czy napastowanie? Jak sobie radzić z rówieśniczą agresją i przemocą seksualną".
marzec

Przeprowadzenie autorskiego warsztatu pracy nad samooceną Polub siebie na wiosnę dla Filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.


luty

Przeprowadzenie autorskiego warsztatu międzykulturowego Inne jest fajne w ramach "Ferii z Biblioteką" dla Filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.


styczeń

Prowadzenie (wraz z trenerką Anną Urbańczyk) warsztatów międzykulturowych z elementami przeciwdziałania dyskryminacji dla Rady Młodych w Gdańsku.


2010

grudzień
Zaprojektowanie i przeprowadzenie warsztatu dla młodzieży Trening kreatywności dla Filii nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku.


listopad/grudzień

Współprowadzenie autorskiego treningu antydyskryminacyjnego i wrażliwości genderowej z dziećmi i młodzieżą z Gdańska Oruni (Świetlica w Gościnnej Przystani, Gdańska Fundacja Inicjatyw Społecznych) wraz z trenerkami: Anną Urbańczyk, Anną Miler, Anną Dukowską. 

maj
Zaprojektowanie i przeprowadzenie warsztatu międzykulturowego Inne jest fajne w Szkole Podstawowej nr 81 w Gdańsku-Oliwie w klasie integracyjnej. wraz z psycholożką Patrycją Dominik

2008
listopad
Zaprojektowanie i przeprowadzenie warsztatu integracyjnego Docenianie różnorodności w Szkole Podstawowej nr 81 w Gdańsku-Oliwie. wraz z psycholożkami Grażyną Pławecką i Agatą Szymańską.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz