wtorek, 1 lutego 2011

Nasz zespół!

Oto zespół Kapelusza Pomysłów!

fot. Tomasz Ziółkowski


Agata Włodarczyk
psycholog, redaktorka

ur. 1986, ukończyła psychologię ze specjalizacją psychologii międzykulturowej i rodzaju, obroniła w 2010 roku pracę magisterską z psychologii muzyki, badając kobiety słuchające muzyki mainstreamowej i azjatyckiej na Uniwersytecie Gdańskim. W roku 2011 obroniła licencjacką pracę filmoznawczą o Incepcji, tym samym kończąc Filologię Polską ze specjalnością zawodową edytora na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2011 roku jest również doktorantką na tym samym Uniwersytecie, na Wydziale Filologicznym. Biegle włada językiem angielskim, zdała egzamin na 3kyuu Nihongo Nouryoku Shinken (państwowy egzamin z języka japońskiego).
Interesuje się psychologią akulturacji, międzykulturową, antropologią społeczną, kulturami Azji południowo-wschodniej, religioznawstwem, teorią literatury i kulturą popularną. Ma dwa psy. Jest patologicznym przypadkiem bibliofilstwa, słucha japońskiego rocka i visual kei. W 2012 roku ukończyła studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej realizowanych na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Dorobek naukowy: profil na Academia.edu

Marta Tymińska
psycholożka, kulturoznawczyni

ur. 1987, absolwentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Gdańskiego na specjalności kultura audiowizualna, swoją pracę magisterską napisała na podstawie badań etnograficznych przeprowadzonych w Ekwadorze z zakresu etnozoologii i etnobotaniki. W 2012 roku skończyła również psychologię na dwóch ścieżkach specjalizacyjnych: psychologia międzykulturowa i psychologia rodzaju oraz psychologia kliniczna. Od 2009 roku jest trenerką antydyskryminacyjną i edukatorką seksualną pracującą w grupie "Bez Tabu". Prowadzi zajęcia z zakresu edukacji filmowej z dziećmi i młodzieżą szkolną w ramach Akademii Filmowej Multikina. Nieustannie stara się podnosić swoje kompetencje trenerskie. Przez 4 lata współtworzyła Studenckie Koło Naukowe "Mozaika", które zajmowało się ginącymi kulturami i promowaniem różnorodności kulturowej. Od kilku lat jest aktywistką na polu praw człowieka oraz równouprawnienia. Naukowo zajmuje się przede wszystkim antropologią kulturową a także grami komputerowymi i ich użytkownikami. Mieszka w domu pełnym zwierzaków. W wolnych chwilach praktykuje: żeglarstwo, fantastykę, komiks oraz kuchnię wegetariańską. Bardzo lubi ludzi.
Obecnie doktoryzuje się na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego i wiąże swoją przyszłość z pracą dydaktyczną, edukacyjną i trenerską.

Współpracuje z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku.
Dorobek naukowy: profil na Academia.edu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz