środa, 23 marca 2011

Kobieta w Kulturze VIOd sześciu lat Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego organizuje konferencje "Kobieta w Kulturze". W tym roku tematem przewodnim była "Kobieta w Podróży". Nasz zespół naturalnie zjawił się na tej organizowanej przez naszą alma mater naukowej imprezie. Wykłady honorowe ogłosiły prof. Deborah Best z Wake Forest University (USA) na temat międzykulturowych zmian w postrzeganiu kobiet i mężczyzn w przeciągu ostatnich trzech dekad. Następnie prof. Márta Fülöp z Hungarian Academy of Science (HU) zreferowała swoje badania dotyczące płci oraz rywalizacji, prowadzone na terenie Węgier oraz Japonii. Po przerwie z wielką werwą wysłuchałyśmy wykładu doktora Sochy z Instytutu Religioznawstwa UJ (PL) dotyczącego archetypów kobiecości we współczesnej kulturze i tego, jak oraz czy zbliża się ona do męskości. Ostatnią podróż, w jaką dałyśmy się zabrać było opowiadanie Anny Jackowskiej Jedna kobieta, jeden motocykl, wiele kultur.

Cykl konferencji o Kobiecie w Kulturze zawsze jest okazją, by przenieść się w miejsca zazwyczaj niedostępne, zbadać głębię dynamiki ludzkiego funkcjonowania w erze pankultury, dostrzec różnice w podobieństwach oraz podobieństwa w różnicach.

Już nie możemy się doczekać kolejne edycji!

A tymczasem 6 kwietnia kolejna konferencja przed nami!
Człowiek w sieci współczesności orgazniowana przez Naukowe Koło Nauk psyshologicznych ANIMA przy Wydziale Nauk Społecznych UG.

W imieniu orgazniatorów - zapraszamy!
Same również się tam znajdziemy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz