piątek, 25 listopada 2011

Spotkanie z Anną Wołosik – promocja książki "Napastowanie seksualne. Głupia zabawa czy poważna sprawa?"

2.12.2011 w Gdańsku, o godzinie 12:00 oraz godzinie 18:00 w siedzibie Gdańska 2016 odbędzie się spotkanie z Anną Wołosik, założycielką stowarzyszenia W Stronę Dziewcząt, współautorką książki "Napastowanie seksualne. Głupia zabawa czy poważna sprawa?".Na pierwsze spotkanie Organizatorki zapraszają Nauczycielki oraz Nauczycieli, na drugie wszelkich działaczy NGOsów. Poza stałym elementem takich spotkań, jakim jest zadawanie pytań Szanownemu Gościowi od prowadzących oraz od gości, w czasie spotkania odbędzie się również promocja książki, której współautorką jest Pani Anna Wołosik. Będzie można ją zakupić po promocyjnej, zniżkowej cenie.

Recenzja Profesor Kopcewicz podkreśla, iż "Napastowanie seksualne..." jest książką, która porusza kluczowy w wielu krajach problem, jakim jest problem przemocy ze względu na płeć. W naszym kraju zagadnienie agresji rówieśniczej nie doczekało się jeszcze należytego opracowania, nie posiadamy nawet odpowiednich słów, nazw czy pojęć, aby móc o tym zjawisku pisać czy czytać. Stąd też wynika istotność tej publikacji nie tyle na samym rynku książki, co w ogóle w myśleniu o przemocy rówieśniczej, od której wciąż zdajemy się udawać, że jej nie dostrzegamy.

Ze swojej strony możemy dodać, iż książka zawiera wiele ciekawych, przemyślanych scenariuszy lekcji, z jakich skorzystać może każda placówka, która pracuje z młodzieżą. Zaproponowane plany zajęć zostały opatrzone również wskazówkami, jak przeprowadzić późniejsze dyskusje. Tak przygotowany wstępnie materiał pomoże prowadzącym na bardziej efektywne realizowanie założonych sobie celów. Poza tym publikacja zawiera część teoretyczną, która przystępnie zarysowuje całość zagadnienia z punktu widzenia naukowo-teoretycznego, opatrzonego również wnioskami, które autorkom nasunęły się w czasie prowadzenia spotkań z młodzieżą poprzedzających wydanie publikacji.

Nam miło zaznaczyć, że spotkanie o godzinie 12:00 poprowadzi nasza koleżanka z zespołu, Marta Tymińska.

Gdzie: Gdańsk 2016, ul.Długi Targ 39/40
Kiedy: 2.12.2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz